ProstaNO Zaburzenia funkcji prostaty

Dostępność: niedostępny
Cena: 43,00 zł 43.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis


ProstaNO

Zaburzenia funkcji prostaty


Wskazania:

Preparat wspomagający przeznaczony do stosowania u psów – samców z zaburzeniami funkcji gruczołu krokowego.

Opakowanie: 

60 kapsułek

Skład:

wyciąg z nasion dyni zwyczajnej (Cucurbita pepo L.

Dodatki:

wyciąg z owoców granatowca (Punica granatum L.), 
wyciąg z pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica L.), 
wyciąg z owoców palmy sabałowej (Sabal serrulata L.), 
Witamina E, 
Cynk, 
Witamina B6, 
Likopen (Lycopersicon esculentum Mill.

  • Wyciąg z owoców granatowca

(Punica granatum) zawiera szereg substancji o działaniu biologicznie czynnym – głównie polifenole (flawonoidy, taniny), wielocukry, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy i składniki mineralne, dzięki czemu posiada wysoką aktywność przeciwutleniającą (Gil i wsp., 2000). 

Wyciąg z owoców granatowca posiada silne działanie przeciwzapalne, dlatego jest spożycie może chronić przed wystąpieniem chorób, w których kluczową rolę odgrywają zaburzenia równowagi oksydo-redukcyjnej oraz czynniki zapalne (Malik i wsp., 2005).

Zawarte w wyciągu składniki mają zdolność do istotnego zahamowania wzrostu guzów prostaty oraz zmniejszyć poziom specyficznego antygenu prostaty (PSA) (Adhami i Mukhtar, 2006).

  • Wyciąg z owoców palmy sabałowej (Serenoa repens) jest od wielu lat stosowany u ludzi z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (prostaty). 

Mechanizm działania tego wyciągu nie są do końca jasne, ale wydaje się, że mogą być związane z hamowaniem 5α-reduktazy, działaniem anty-androgennym, anty-proliferującymi, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym (Suzuki i wsp., 2009).

Podstawą jego działania jest obecność beta - sitosterolu , który jako fitosterol może wpływać na poziom niektórych hormonów płciowych, w tym hormonów regulujących wzrost i funkcję gruczołu krokowego.

W praktyce u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego stosuje się połączenia wyciągu z owoców z palmy sabałowej z wyciągiem z ziela pokrzywy zwyczajnej , z dynią zwyczajną  lub z likopenem .

 

  • Dodatkowe działanie wyciągu z dyni zwyczajnej opiera się jego zdolności do hamowania 5-α-reduktazy, która przekształca testosteron do DHT (dihydrotestosteronu) – głównego hormonu odpowiedzialnego za funkcjonowanie gruczołu krokowego . 

Wyżej wymienione wyciągi stosowane łącznie były dotychczas przedmiotem wielu badań, w których wykazano ich zdolność do zmniejszania wielkości gruczołu krokowego po kilku miesiącach stosowania .

  • Witamina E, cynk i likopen posiadają silne działanie przeciwutleniające, chronią komórki organizmu (w tym także gruczołu krokowego) przed działaniem wolnych rodników tlenowych, co jest niezwykle istotne w przypadku zaburzeń mających podłoże zapalne.


ProstaNO zawiera substancje czynne o udokumentowanym naukowo mechanizmie działania, których stosowanie może być korzystne u psów z zaburzeniami funkcji gruczołu krokowego, biorąc pod uwagę patomechanizm zaburzeń gruczołu krokowego u ludzi i psów.

Dawkowanie:

Pies do 25 kg masy ciała – 1 kapsułka/ dziennie. 
Pies powyżej 25 kg masy ciała – 2 kapsułki/ dziennie. 


Preparat przeznaczony jest do stosowania długoterminowego (co najmniej 2 miesiące).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl