CardioVet przeznaczony dla psów z niewydolnością mięśnia sercowego,

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: do 3 dni roboczych
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

CardioVet

 to preparat przeznaczony dla psów z niewydolnością mięśnia sercowego, spowodowaną zarówno kardiomiopatią rozstrzeniową, jak i niedomykalnością zastawki dwudzielnej.

 

Skład:


L-karnityna: jest czwartorzędową aminą, która powstaje z lizyny i metioniny.

Jej główna funkcja to metabolizm długołańcuchowych kwasów tłuszczowych oraz wytwarzanie energii. W mięśniu sercowym znajduje się aż 95% całej puli karnityny znajdującej się w organizmie, co jednoznacznie świadczy o jej roli w wytwarzaniu energii koniecznej do stałej pracy kurczącego się mięśnia sercowego.

Niedobór L-karnityny u psów jest skorelowany z występowaniem kardiomiopatii rozstrzeniowej, zaś jej dodatek może chronić komórki mięśnia sercowego przed nieprawidłowym gromadzeniem się kwasów tłuszczowych wewnątrz komórek mięśnia sercowego.


Tauryna jest jedyną z najważniejszych substancji dla prawidłowego metabolizmu serca.

Odgrywa kluczową rolę w metabolizmie mięśnia sercowego regulując poziom jonów wapnia i potencjał osmotyczny, neutralizując wolne rodniki oraz stanowi aż 40% puli wolnych aminokwasów w sercu.

Ponadto tauryna posiada działanie antyarytmiczne, reguluje siłę uderzeń serca w zależności od poziomu dostępnych jonów wapnia oraz zapewnia integralność komórek mięśnia sercowego.

Niedobór tauryny może być jedną z bezpośrednich przyczyn rozwijania się kardiomiopatii rozstrzeniowej u psów.


Koenzym Q10 (ubichinon) jest niezbędny do wytwarzania energii w organizmie oraz pełni funkcję naturalnego przeciwutleniacza w mitochondriachmitochondriach, czyli w miejscu gdzie na skutek intensywnej produkcji energii niezbędnej dla kurczącego się mięśnia sercowego produkowane są znaczne ilości wolnych rodników.


Selen stanowi integralną część enzymu peroksydazy glutationowej, który pełni funkcję przeciwutleniacza. Jego działanie jest ściśle uzależnione od witaminy E.

Jego główna funkcja to przeciwdziałanie skutkom stresu oksydacyjnego, który jest jednym z elementów patogenezy kardiomiopatii rozstrzeniowej.


Witamina E pełni funkcję przeciwutleniacza (w połączeniu z selenem), a także chroni przed nadmiernym skurczem komórek śródbłonka naczyń krwionośnych serca oraz ogranicza adhezję i agregację płytek krwi w naczyniach wieńcowych, co zapewnia stały przepływ krwi przez naczynia odżywiające serce.

Dawkowanie:

Psy do 15 kg m.c. - jedna tabletka dwa razy dziennie

Psy powyżej 15 kg m.c. - dwie tabletki dwa razy dziennie

W przypadku psów o masie ciała przekraczającej 40 kg lekarz weterynarii może zdecydować o zwiększeniu dawki.

Tabletki można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub rozkruszyć i wymieszać z karmą.

Jeżeli dawka dobowa przewiduje podanie kilku tabletek można ją podzielić na 2-3 porcje.

Należy zwierzęciu zapewnić stały dostęp do świeżej wody.

Opakowanie:

CardioVet 770 mg dostępny jest w opakowaniu - 90 tabletek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl