ADAPTIL/D.A.P./ Spray 60 ml Łagodzi stress u psów

Dostępność: DOSTĘPNY
Wysyłka w: do 3 dni roboczych
Cena: 68,00 zł 68.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Ceva
Kod produktu: 974

Opis

ADAPTIL Spray /D.A.P./ Spray 60 ml 

Łagodzi stress u psów

Sekret szczęśliwych psów

ADAPTIL zawiera D.A.P.® i pomaga w naturalny i pewny sposób radzić sobie z zachowaniami związanymi ze stresem u psów podczas: 

ADAPTIL SPRAY Feromony uspokajające są naturalnie uwalniane przez karmiące suki.

Feromony te uspokajają szczenięta, poprzez zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i dodanie otuchy w sytuacji nowych doświadczeń i nieznanego środowiska.

Badania dowiodły, iż syntetyczne analogi psich feromonów uspokajających (D.A.P.® ) pomagają nie tylko szczeniętom, ale posiadają kojący wpływ także na dorosłe psy.

ADAPTILTM zawiera D.A.P.® i z tego powodu jest zalecany do stosowania w celu zapobiegania i redukcji zachowań związnych ze stresem u szczeniąt i dorosłych psów.

Dowiedziono także, iż ADAPTILTM sprawia, iż szczenięta i dorosłe psy lepiej reagują na terapię behawioralną oraz szkolenie.

Skuteczność ADAPTILTM została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych publikowanych w renomowanych pismach naukowych oraz prezentowanych na międzynarodowych konferencjach (pod nazwą D.A.P.® do 2011).

Stres u psów Adaptacja do nowego środowiska czy radzenie sobie z tymczasowymi zmianami są sytuacjami potencjalnie stresogennymi dla większości psów.

U niektórych psów niewielkie lęki i obawy mogą rozwinąć się w fobie lub stany związane z lękami.

Szczególną uwagę należy zwrócić na szczenięta w okresie socjalizacji (między 3-16 tygodniem):

złe doświadczenia lub ich brak w tym okresie mogą sprawić, że zwierzęta będą bardziej podatne na występowanie problemów behawioralnych o podłożu nerwowym w późniejszym życiu (fobie dźwiękowe, lęk separacyjny, itp.).

Zastosowanie ADAPTILTM Spray zawiera D.A.P.® i pomaga w naturalny i pewny sposób radzić sobie z zachowaniami związanymi ze stresem u psów podczas:

- podróży -

innych trudnych sytuacji (adopcja, przeprowadzka, nowy członek rodziny, zostawanie w kenelu, zostawanie samemu w domu, fajerwerki, burze),

w połączeniu z ADAPTILTM Dyfuzor lub ADAPTILTM Obroża w celu zapewnienia optymalnego efektu (patrz tabela poniżej).

ADAPTILTM może być również stosowany zgodnie ze wskazówkami lekarza weterynarii lub behawiorysty i wspólnie z terapią behawioralną pomagać w poradzeniu sobie z klinicznymi problemami w zachowaniu, takimi jak lęk separacyjny, fobia dźwiękowa, itp.

Nie zaleca się stosowania ADAPTILTM Spray w przypadku hiperaktywności i agresji.

Sposób użycia 

Pomoc w redukcji lub zapobieganiu stresowi podczas podróży

Rozpylić naciskając 8 do 10 razy ADAPTILTM przynajmniej 15 minut przed wprowadzeniem psa do danego środowiska (samochód, transporter, kenel itp.): po jednym razie należy spryskać każdy róg, dwa razy należy spryskać podłoże i dwa razy sufit transportera lub kenelu.

Efekt działania powinien utrzymywać się przez około 4 do 5 godzin.

Podczas zabierania psa na długie wycieczki zaleca się ponowne spryskanie transportera lub samochodu po tym czasie (po uprzednim wyjęciu psa z transportera lub samochodu).

Należy również odczekać około 15 minut w celu wywietrzenia parującego alkoholu.

 W celu pomocy radzenia sobie z zachowaniem w innych sytuacjach o podłożu stresowym (adopcja, przeprowadzka, nowy członek rodziny, zostawanie w kenelu, zostawanie samemu w domu, fajerwerki, burze), w połączeniu z ADAPTILTM Dyfuzor lub ADAPTILTM Obroża.

ADAPTILTM Spray może być zastosowany bezpośrednio na posłanie psa, wewnątrz klatki lub kenela, na minimum 15 minut przed wprowadzeniem psa do danego środowiska.

Ponawiać stosowanie dwa razy dziennie.

Nie wolno stosować ADAPTILTM Spray bezpośrednio na zwierzę ani blisko jego głowy.

Konieczne mogą być zmiany w zachowaniu lub środowisku, należy także zasięgnąć porady lekarza wet.

Opakowanie 60 ml

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl